DARUJTE

Aktuality

Moravskoslezský kraj podpořil dotacemi projekty MIKASA z.s.


07.03.2015

Moravskoslezský kraj podpořil v uplynulých dnech významnou finanční částkou naše projekty na podporu osob s autismem a rozvoj komunikačních doveddností s klienty MIKASA denního stacionáře.

Konkrétně se jedná o projekt „Podpora integrace osob s PAS do společnosti skrze aktivity zvyšující kompetence pracovníků s osobami PAS“, jehož cílem je uspořádat akce a aktivity na podporu osob s autismem skrze pracovníky, kteří s nimi pracují. Kromě uspořádání kulatého stolu, na kterém by měli diskutovat odborníci na problematiku autismu o současné situaci nejen v Ostravě, ale i v Moravskoslezském kraji, je významnou akcí tohoto projektu uspořádání konference s workshopy. Konference ponese název "Možnosti využití terapeutických přístupů v péči o osoby s autismem". Plánovaný termín konference je listopad 2015. Sledujte proto naše webové stránky v záložce Autismus.

A na co se budete moci těšit?

Konkrétně na představení Behaviorální terapie, Kognitivně behaviorální terapie, O.T.A. terapie a využití Transformační systemické terapie v péči o rodinný systém.

 

Druhým projektem je „Podpora alternativní komunikace u osob se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, více vadami a autismem“ , který směřuje k pořízení komunikačních přístrojů - tabletů a komunikátorů, které povedou ke zvýšení kvality poskytované služby v rámci MIKASA denního stacionáře a usnadní komunikaci mezi klienty a zaměstnanci MIKASA denního stacionáře.

Pořízení a využívání komunikačních přístrojů povedou také ke snižování napětí klientů v rámci neschopnosti dorozumět se.


Oba projekty považujeme za významné. První pro rozvoj kompetencí odborné i laické veřejnosti směřující k rozvoji péče o osoby s autismem. Druhý projekt pro zvýšení komfortu klientů v MIKASA denním stacionáři a zvyšování kvality poskytované služby.

Touto cestou děkujeme Moravskoslezskému kraji za poskytnutí dotace.Aktuality a akce
Obrázek novinky

Víkendový pobyt pro rodiny s dětmi s PAS

16.04.2018

Jste rodiče/rodič dítěte s autismem či Aspergerovým syndromem? Chcete se dozvědět něco nového, zamyslet se nad tím, čím si procházíte v bezpečí podpůrné skupiny? Chcete dopřát svým dětem program? Pojeďte s námi!!!

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

MIKASA z.s. hledá sociálního pracovníka

05.03.2018

MIKASA z.s. hledá do svého týmu sociální pracovníky pro projekt Aktivizační a motivační programy pro osoby s autismem.

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

Provozní doba ve službách a aktivitách MIKASA z.s. v prosinci 2017

04.12.2017

Milí klienti a příznivci sociálních služeb a aktivit MIKASA z.s., rádi bychom Vás informovali o provozní době našich služeb a aktivit na konci roku 2017.

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

Moravskoslezský kraj podpořil MIKASA denní stacionář

28.09.2017

MIKASA z.s. obdržela od Moravskoslezského kraje dotace na dofinancování sociální služby MIKASA denního stacionáře a podporu vzdělávání pracovníků MIKASA denního stacionáře.

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

Rozšiřujeme pracovní tým v MIKASA denním stacionáři

07.08.2017

MIKASA denní stacionář pro děti a mladé lidi s kombinovaným postižením, autismem a problémovým chováním hledá posilu pro rozšíření pracovního týmu.

Číst celou aktualitu