DARUJTE

Aktuality

Moravskoslezský kraj podpořil dotacemi projekty MIKASA z.s.


07.03.2015

Moravskoslezský kraj podpořil v uplynulých dnech významnou finanční částkou naše projekty na podporu osob s autismem a rozvoj komunikačních doveddností s klienty MIKASA denního stacionáře.

Konkrétně se jedná o projekt „Podpora integrace osob s PAS do společnosti skrze aktivity zvyšující kompetence pracovníků s osobami PAS“, jehož cílem je uspořádat akce a aktivity na podporu osob s autismem skrze pracovníky, kteří s nimi pracují. Kromě uspořádání kulatého stolu, na kterém by měli diskutovat odborníci na problematiku autismu o současné situaci nejen v Ostravě, ale i v Moravskoslezském kraji, je významnou akcí tohoto projektu uspořádání konference s workshopy. Konference ponese název "Možnosti využití terapeutických přístupů v péči o osoby s autismem". Plánovaný termín konference je listopad 2015. Sledujte proto naše webové stránky v záložce Autismus.

A na co se budete moci těšit?

Konkrétně na představení Behaviorální terapie, Kognitivně behaviorální terapie, O.T.A. terapie a využití Transformační systemické terapie v péči o rodinný systém.

 

Druhým projektem je „Podpora alternativní komunikace u osob se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, více vadami a autismem“ , který směřuje k pořízení komunikačních přístrojů - tabletů a komunikátorů, které povedou ke zvýšení kvality poskytované služby v rámci MIKASA denního stacionáře a usnadní komunikaci mezi klienty a zaměstnanci MIKASA denního stacionáře.

Pořízení a využívání komunikačních přístrojů povedou také ke snižování napětí klientů v rámci neschopnosti dorozumět se.


Oba projekty považujeme za významné. První pro rozvoj kompetencí odborné i laické veřejnosti směřující k rozvoji péče o osoby s autismem. Druhý projekt pro zvýšení komfortu klientů v MIKASA denním stacionáři a zvyšování kvality poskytované služby.

Touto cestou děkujeme Moravskoslezskému kraji za poskytnutí dotace.Aktuality a akce
Obrázek novinky

MIKASA z.s. hledá Průvodce - pro rodiny dětí s autismem

22.06.2018

MIKASA z.s. hledá sociálního pracovníka, psychologa či speciálního pedagoga na pracovní pozici Průvodce pro rodiny s dětmi s autismem.

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

Oznámení o uzavření Sociální rehabilitace MIKASA 13. 6. 2018

08.06.2018

Dne 13. 6. 2018 bude provozovna Sociální rehabilitace uzavřena z důvodu školení. Děkujeme za pochopení. MIKASA z.s.

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

Konference "Nastavme jasná pravidla a podmínky pro péči o osoby s PAS"

03.06.2018

PARLAMENT ČESKÉ REPUBLIKY POSLANECKÁ SNĚMOVNA 2018 POZVÁNKA na konferenci pod záštitou předsedkyně Výboru pro sociální politiku PSP ČR Ing. Radky Maxové na téma NASTAVME JASNÁ PRAVIDLA A PODMÍNKY PRO PÉČI O OSOBY S PAS Konference se koná dne 19. června 2018 od 9:30 hodin v budově PSP ČR, místnost č. 205, Sněmovní 1, 118 26 Praha 1

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

Moravskoslezský kraj podpořit dotací realizaci akcí Modrá pro autismus

01.05.2018

Moravskoslezský kraj podpořil dotací realizaci akcí k Mezinárodnímu dni porozumění autismu

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

Víkendový pobyt pro rodiny s dětmi s PAS

16.04.2018

Jste rodiče/rodič dítěte s autismem či Aspergerovým syndromem? Chcete se dozvědět něco nového, zamyslet se nad tím, čím si procházíte v bezpečí podpůrné skupiny? Chcete dopřát svým dětem program? Pojeďte s námi!!!

Číst celou aktualitu