DARUJTE

Aktuality

Moravskoslezský kraj podpořil dotacemi projekty MIKASA z.s.


07.03.2015

Moravskoslezský kraj podpořil v uplynulých dnech významnou finanční částkou naše projekty na podporu osob s autismem a rozvoj komunikačních doveddností s klienty MIKASA denního stacionáře.

Konkrétně se jedná o projekt „Podpora integrace osob s PAS do společnosti skrze aktivity zvyšující kompetence pracovníků s osobami PAS“, jehož cílem je uspořádat akce a aktivity na podporu osob s autismem skrze pracovníky, kteří s nimi pracují. Kromě uspořádání kulatého stolu, na kterém by měli diskutovat odborníci na problematiku autismu o současné situaci nejen v Ostravě, ale i v Moravskoslezském kraji, je významnou akcí tohoto projektu uspořádání konference s workshopy. Konference ponese název "Možnosti využití terapeutických přístupů v péči o osoby s autismem". Plánovaný termín konference je listopad 2015. Sledujte proto naše webové stránky v záložce Autismus.

A na co se budete moci těšit?

Konkrétně na představení Behaviorální terapie, Kognitivně behaviorální terapie, O.T.A. terapie a využití Transformační systemické terapie v péči o rodinný systém.

 

Druhým projektem je „Podpora alternativní komunikace u osob se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, více vadami a autismem“ , který směřuje k pořízení komunikačních přístrojů - tabletů a komunikátorů, které povedou ke zvýšení kvality poskytované služby v rámci MIKASA denního stacionáře a usnadní komunikaci mezi klienty a zaměstnanci MIKASA denního stacionáře.

Pořízení a využívání komunikačních přístrojů povedou také ke snižování napětí klientů v rámci neschopnosti dorozumět se.


Oba projekty považujeme za významné. První pro rozvoj kompetencí odborné i laické veřejnosti směřující k rozvoji péče o osoby s autismem. Druhý projekt pro zvýšení komfortu klientů v MIKASA denním stacionáři a zvyšování kvality poskytované služby.

Touto cestou děkujeme Moravskoslezskému kraji za poskytnutí dotace.Aktuality a akce
Obrázek novinky

Vánoční provozní doba Sociální rehabilitace MIKASA

27.11.2018

Aktivity Sociální rehabilitace MIKASA budou v tomto roce ukončeny 20. 12. 2018 a od 21. 12. 2018 bude služba uzavřena do 1. 1. 2019

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

Uzavření Sociální rehabilitace MIKASA z důvodu školení

12.10.2018

Sociální rehabilitace MIKASA bude v termínu 18. – 19. 10. 2018 uzavřena z důvodu školení zaměstnanců

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

MIKASA z.s. hledá EKONOMA s projektovými schopnostmi a dovednostmi

25.09.2018

MIKASA z.s. hledá EKONOMA s projektovými schopnostmi a dovednostmi pro vedení podvojného účetnictví MIKASA z.s., pro monitoring, přípravu, řízení a vyhodnocování projektů.

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

Rozhovor v Českém rozhlase Ostrava

31.08.2018

Jsme slyšet a vidět i v médiích. Kolegyně Jana z Aktivizačních programů pro osoby s PAS poskytla rozhovor Českému rozhlasu Ostrava o aktivitách v Příboře.

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

MIKASA z.s. přináší nové vzdělávací aktivity

20.08.2018

Přinášíme nové vzdělávací akce a to v oblasti sexuality lidí s postižením a také v rámci alternativní a augmentativní komunikace. Obě vzdělávání jsou velmi přínosné jak pro účastníky z řad odborníků tak pečujících.

Číst celou aktualitu