DARUJTE

Aktuality

Moravskoslezský kraj podpořil dotacemi projekty MIKASA z.s.


07.03.2015

Moravskoslezský kraj podpořil v uplynulých dnech významnou finanční částkou naše projekty na podporu osob s autismem a rozvoj komunikačních doveddností s klienty MIKASA denního stacionáře.

Konkrétně se jedná o projekt „Podpora integrace osob s PAS do společnosti skrze aktivity zvyšující kompetence pracovníků s osobami PAS“, jehož cílem je uspořádat akce a aktivity na podporu osob s autismem skrze pracovníky, kteří s nimi pracují. Kromě uspořádání kulatého stolu, na kterém by měli diskutovat odborníci na problematiku autismu o současné situaci nejen v Ostravě, ale i v Moravskoslezském kraji, je významnou akcí tohoto projektu uspořádání konference s workshopy. Konference ponese název "Možnosti využití terapeutických přístupů v péči o osoby s autismem". Plánovaný termín konference je listopad 2015. Sledujte proto naše webové stránky v záložce Autismus.

A na co se budete moci těšit?

Konkrétně na představení Behaviorální terapie, Kognitivně behaviorální terapie, O.T.A. terapie a využití Transformační systemické terapie v péči o rodinný systém.

 

Druhým projektem je „Podpora alternativní komunikace u osob se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, více vadami a autismem“ , který směřuje k pořízení komunikačních přístrojů - tabletů a komunikátorů, které povedou ke zvýšení kvality poskytované služby v rámci MIKASA denního stacionáře a usnadní komunikaci mezi klienty a zaměstnanci MIKASA denního stacionáře.

Pořízení a využívání komunikačních přístrojů povedou také ke snižování napětí klientů v rámci neschopnosti dorozumět se.


Oba projekty považujeme za významné. První pro rozvoj kompetencí odborné i laické veřejnosti směřující k rozvoji péče o osoby s autismem. Druhý projekt pro zvýšení komfortu klientů v MIKASA denním stacionáři a zvyšování kvality poskytované služby.

Touto cestou děkujeme Moravskoslezskému kraji za poskytnutí dotace.Aktuality a akce
Obrázek novinky

Rozšiřujeme pracovní tým v MIKASA denním stacionáři

07.08.2017

MIKASA denní stacionář pro děti a mladé lidi s kombinovaným postižením, autismem a problémovým chováním hledá posilu pro rozšíření pracovního týmu.

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

MIKASA z.s. získala "Auto bez bariér"

12.06.2017

V ulicích Ostravy bude pomáhat automobil od řetězce Globus a Konta Bariéry. Obdrží ho nezisková organizace MIKASA /Praha, 9. června, 2017/ MIKASA bude nový mikrobus používat pro přepravu svých klientů, a to díky spolupráci Konta Bariéry a Globusu. Osmimístný vůz bude slavnostně předán v úterý 13. června ve 14:00 ve stacionáři Ostrava Zábřeh.

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

MIKASA denní stacionář hledá pracovníka v přímé péči

16.05.2017

MIKASA denní stacionář hledá pracovníka do přímé práce s klienty.

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

Speciální pedagog pro práci s osobami s autismem

15.05.2017

MIKASA z.s. hledá pro projekt Aktivizační a motivační programy pro osoby s autismem podpořený ESF v programu Zaměstnanost SPECIÁLNÍHO PEDAGOGA.

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

Kurz: Problematika hry u dětí s PAS

03.04.2017

POZVÁNKA NA VZDĚLÁVACÍ KURZ Vážené kolegyně, vážení kolegové, rodiče a pečující, rádi bychom Vás pozvali k účasti na vzdělávacím kurzu, který pořádáme ve spolupráci se společností C.T.A. s názvem: PROBLEMATIKA HRY U DĚTÍ S PAS

Číst celou aktualitu