DARUJTE

Aktuality

MIKASA z.s. získala "Auto bez bariér"


12.06.2017

V ulicích Ostravy bude pomáhat automobil od řetězce Globus a Konta Bariéry. Obdrží ho nezisková organizace MIKASA

/Praha, 9. června, 2017/  MIKASA bude nový mikrobus používat pro přepravu svých klientů, a to díky spolupráci Konta Bariéry a Globusu. Osmimístný vůz bude slavnostně předán v úterý 13. června ve 14:00 ve stacionáři Ostrava Zábřeh.

Nezisková organizace MIKASA pomáhá od roku 2009 dětem a mladých lidem se středně těžkým a těžkým mentálním postižením. Provozuje ve městě Ostrava ojedinělé služby, například denní stacionář pro osoby se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, více vadami, autismem a problémovým chováním a sociální rehabilitaci pro osoby s vysokofunkčním autismem a Aspergerovým syndromem. Zároveň realizují osvětové a vzdělávací akce.

Nový automobil od řetězce Globus a Konta Bariéry bude organizace využívat pro přepravu svých klientů. Díky tomu se bezproblémově a včas dopraví, kam potřebují. Například do stacionáře, na kulturní a sportovní akce nebo návštěvu vzdálenějších míst mimo město. Automobil bude také nabízen spolupracujícím organizacím pro přepravu handicapovaných osob a také pro připravovanou službu  - Domov pro osoby s autismem, mentálním postižením a problémovým chováním. Automobil tak bude využívat téměř 60 klientů.

„Jsme velice poctěni tím, že obdržíme takovýto automobil, který nám pomůže v péči o naše klienty. Díky němu jim můžeme zprostředkovat snazší dostupnost nejen našich, ale i běžných služeb. Zvýší se také dosažitelnost našich aktivit pro osoby s autismem v celém kraji v rámci projektu Aktivizačních a motivačních aktivit.“ říká Michal Panáček, zástupce předsedkyně organizace MIKASA.

Předání se zúčastní Dana Štěrbová, členka Rady Konta Bariéry, zástupci společnosti Globus a zástupci společnosti Ford.

Konto Bariéry a společnost Globus spolupracují od roku 2002. Z každé prodané nákupní igelitové tašky je jedna koruna určena pro Konto Bariéry. Společnost Globus navíc v roce 2016 slavila 20. výročí působení na českém trhu a z každého produktu označeného logem „20 let“ odvedla z prodejní ceny vybranou částku. Díky vzájemné spolupráci jezdí po celé republice již 70 automobilů s logy Globus a Konto Bariéry. Mikrobus pro MIKASA bude tedy již sedmdesátý první.

Slavnostní předání:

Kdy: 13. 6. 2017, ve 14:00
Kde:
G centrum, Čujkovova 40 a, Ostrava Zábřeh.


O Kontu Bariéry:
Konto Bariéry, od roku 1992 stěžejní projekt Nadace Charty 77, je první a dosud jedinou kontinuální sbírkou, které se více než dvacet let účastní desetitisíce dárců - svým pravidelným měsíčním příspěvkem pomáhají naplňovat a financovat program Konta Bariéry. Díky nim Konto Bariéry rozdělilo stovky miliónů korun a podpořilo tisíce projektů na zlepšení života lidí s handicapem a jejich plnohodnotné zapojení do společnosti.

O MIKASA:

Zapsaný spolek MIKASA vznikl v roce 2009 a od té doby je jeho snahou vyplňovat mezery v oblasti pomoci osobám s těžším mentálním postižením, více vadami, autismem a problémovým chováním na území města Ostravy. MIKASA provozuje jak sociální služby – denní stacionář pro klienty s těžším postižením a sociální rehabilitaci pro osoby s autismem a Aspergerovým syndromem, tak také Aktivizační a motivační programy pro osoby s autismem v Moravskoslezském kraji. Kromě těchto aktivit také realizuje vzdělávací a osvětové aktivity.Aktuality a akce
Obrázek novinky

Víkendový pobyt pro rodiny s dětmi s PAS

16.04.2018

Jste rodiče/rodič dítěte s autismem či Aspergerovým syndromem? Chcete se dozvědět něco nového, zamyslet se nad tím, čím si procházíte v bezpečí podpůrné skupiny? Chcete dopřát svým dětem program? Pojeďte s námi!!!

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

MIKASA z.s. hledá sociálního pracovníka

05.03.2018

MIKASA z.s. hledá do svého týmu sociální pracovníky pro projekt Aktivizační a motivační programy pro osoby s autismem.

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

Provozní doba ve službách a aktivitách MIKASA z.s. v prosinci 2017

04.12.2017

Milí klienti a příznivci sociálních služeb a aktivit MIKASA z.s., rádi bychom Vás informovali o provozní době našich služeb a aktivit na konci roku 2017.

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

Moravskoslezský kraj podpořil MIKASA denní stacionář

28.09.2017

MIKASA z.s. obdržela od Moravskoslezského kraje dotace na dofinancování sociální služby MIKASA denního stacionáře a podporu vzdělávání pracovníků MIKASA denního stacionáře.

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

Rozšiřujeme pracovní tým v MIKASA denním stacionáři

07.08.2017

MIKASA denní stacionář pro děti a mladé lidi s kombinovaným postižením, autismem a problémovým chováním hledá posilu pro rozšíření pracovního týmu.

Číst celou aktualitu