DARUJTE

Aktuality

MIKASA z.s. získala "Auto bez bariér"


12.06.2017

V ulicích Ostravy bude pomáhat automobil od řetězce Globus a Konta Bariéry. Obdrží ho nezisková organizace MIKASA

/Praha, 9. června, 2017/  MIKASA bude nový mikrobus používat pro přepravu svých klientů, a to díky spolupráci Konta Bariéry a Globusu. Osmimístný vůz bude slavnostně předán v úterý 13. června ve 14:00 ve stacionáři Ostrava Zábřeh.

Nezisková organizace MIKASA pomáhá od roku 2009 dětem a mladých lidem se středně těžkým a těžkým mentálním postižením. Provozuje ve městě Ostrava ojedinělé služby, například denní stacionář pro osoby se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, více vadami, autismem a problémovým chováním a sociální rehabilitaci pro osoby s vysokofunkčním autismem a Aspergerovým syndromem. Zároveň realizují osvětové a vzdělávací akce.

Nový automobil od řetězce Globus a Konta Bariéry bude organizace využívat pro přepravu svých klientů. Díky tomu se bezproblémově a včas dopraví, kam potřebují. Například do stacionáře, na kulturní a sportovní akce nebo návštěvu vzdálenějších míst mimo město. Automobil bude také nabízen spolupracujícím organizacím pro přepravu handicapovaných osob a také pro připravovanou službu  - Domov pro osoby s autismem, mentálním postižením a problémovým chováním. Automobil tak bude využívat téměř 60 klientů.

„Jsme velice poctěni tím, že obdržíme takovýto automobil, který nám pomůže v péči o naše klienty. Díky němu jim můžeme zprostředkovat snazší dostupnost nejen našich, ale i běžných služeb. Zvýší se také dosažitelnost našich aktivit pro osoby s autismem v celém kraji v rámci projektu Aktivizačních a motivačních aktivit.“ říká Michal Panáček, zástupce předsedkyně organizace MIKASA.

Předání se zúčastní Dana Štěrbová, členka Rady Konta Bariéry, zástupci společnosti Globus a zástupci společnosti Ford.

Konto Bariéry a společnost Globus spolupracují od roku 2002. Z každé prodané nákupní igelitové tašky je jedna koruna určena pro Konto Bariéry. Společnost Globus navíc v roce 2016 slavila 20. výročí působení na českém trhu a z každého produktu označeného logem „20 let“ odvedla z prodejní ceny vybranou částku. Díky vzájemné spolupráci jezdí po celé republice již 70 automobilů s logy Globus a Konto Bariéry. Mikrobus pro MIKASA bude tedy již sedmdesátý první.

Slavnostní předání:

Kdy: 13. 6. 2017, ve 14:00
Kde:
G centrum, Čujkovova 40 a, Ostrava Zábřeh.


O Kontu Bariéry:
Konto Bariéry, od roku 1992 stěžejní projekt Nadace Charty 77, je první a dosud jedinou kontinuální sbírkou, které se více než dvacet let účastní desetitisíce dárců - svým pravidelným měsíčním příspěvkem pomáhají naplňovat a financovat program Konta Bariéry. Díky nim Konto Bariéry rozdělilo stovky miliónů korun a podpořilo tisíce projektů na zlepšení života lidí s handicapem a jejich plnohodnotné zapojení do společnosti.

O MIKASA:

Zapsaný spolek MIKASA vznikl v roce 2009 a od té doby je jeho snahou vyplňovat mezery v oblasti pomoci osobám s těžším mentálním postižením, více vadami, autismem a problémovým chováním na území města Ostravy. MIKASA provozuje jak sociální služby – denní stacionář pro klienty s těžším postižením a sociální rehabilitaci pro osoby s autismem a Aspergerovým syndromem, tak také Aktivizační a motivační programy pro osoby s autismem v Moravskoslezském kraji. Kromě těchto aktivit také realizuje vzdělávací a osvětové aktivity.Aktuality a akce
Obrázek novinky

Vánoční provozní doba Sociální rehabilitace MIKASA

27.11.2018

Aktivity Sociální rehabilitace MIKASA budou v tomto roce ukončeny 20. 12. 2018 a od 21. 12. 2018 bude služba uzavřena do 1. 1. 2019

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

Uzavření Sociální rehabilitace MIKASA z důvodu školení

12.10.2018

Sociální rehabilitace MIKASA bude v termínu 18. – 19. 10. 2018 uzavřena z důvodu školení zaměstnanců

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

MIKASA z.s. hledá EKONOMA s projektovými schopnostmi a dovednostmi

25.09.2018

MIKASA z.s. hledá EKONOMA s projektovými schopnostmi a dovednostmi pro vedení podvojného účetnictví MIKASA z.s., pro monitoring, přípravu, řízení a vyhodnocování projektů.

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

Rozhovor v Českém rozhlase Ostrava

31.08.2018

Jsme slyšet a vidět i v médiích. Kolegyně Jana z Aktivizačních programů pro osoby s PAS poskytla rozhovor Českému rozhlasu Ostrava o aktivitách v Příboře.

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

MIKASA z.s. přináší nové vzdělávací aktivity

20.08.2018

Přinášíme nové vzdělávací akce a to v oblasti sexuality lidí s postižením a také v rámci alternativní a augmentativní komunikace. Obě vzdělávání jsou velmi přínosné jak pro účastníky z řad odborníků tak pečujících.

Číst celou aktualitu