DARUJTE

Aktuality

MIKASA z.s. získala "Auto bez bariér"


12.06.2017

V ulicích Ostravy bude pomáhat automobil od řetězce Globus a Konta Bariéry. Obdrží ho nezisková organizace MIKASA

/Praha, 9. června, 2017/  MIKASA bude nový mikrobus používat pro přepravu svých klientů, a to díky spolupráci Konta Bariéry a Globusu. Osmimístný vůz bude slavnostně předán v úterý 13. června ve 14:00 ve stacionáři Ostrava Zábřeh.

Nezisková organizace MIKASA pomáhá od roku 2009 dětem a mladých lidem se středně těžkým a těžkým mentálním postižením. Provozuje ve městě Ostrava ojedinělé služby, například denní stacionář pro osoby se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, více vadami, autismem a problémovým chováním a sociální rehabilitaci pro osoby s vysokofunkčním autismem a Aspergerovým syndromem. Zároveň realizují osvětové a vzdělávací akce.

Nový automobil od řetězce Globus a Konta Bariéry bude organizace využívat pro přepravu svých klientů. Díky tomu se bezproblémově a včas dopraví, kam potřebují. Například do stacionáře, na kulturní a sportovní akce nebo návštěvu vzdálenějších míst mimo město. Automobil bude také nabízen spolupracujícím organizacím pro přepravu handicapovaných osob a také pro připravovanou službu  - Domov pro osoby s autismem, mentálním postižením a problémovým chováním. Automobil tak bude využívat téměř 60 klientů.

„Jsme velice poctěni tím, že obdržíme takovýto automobil, který nám pomůže v péči o naše klienty. Díky němu jim můžeme zprostředkovat snazší dostupnost nejen našich, ale i běžných služeb. Zvýší se také dosažitelnost našich aktivit pro osoby s autismem v celém kraji v rámci projektu Aktivizačních a motivačních aktivit.“ říká Michal Panáček, zástupce předsedkyně organizace MIKASA.

Předání se zúčastní Dana Štěrbová, členka Rady Konta Bariéry, zástupci společnosti Globus a zástupci společnosti Ford.

Konto Bariéry a společnost Globus spolupracují od roku 2002. Z každé prodané nákupní igelitové tašky je jedna koruna určena pro Konto Bariéry. Společnost Globus navíc v roce 2016 slavila 20. výročí působení na českém trhu a z každého produktu označeného logem „20 let“ odvedla z prodejní ceny vybranou částku. Díky vzájemné spolupráci jezdí po celé republice již 70 automobilů s logy Globus a Konto Bariéry. Mikrobus pro MIKASA bude tedy již sedmdesátý první.

Slavnostní předání:

Kdy: 13. 6. 2017, ve 14:00
Kde:
G centrum, Čujkovova 40 a, Ostrava Zábřeh.


O Kontu Bariéry:
Konto Bariéry, od roku 1992 stěžejní projekt Nadace Charty 77, je první a dosud jedinou kontinuální sbírkou, které se více než dvacet let účastní desetitisíce dárců - svým pravidelným měsíčním příspěvkem pomáhají naplňovat a financovat program Konta Bariéry. Díky nim Konto Bariéry rozdělilo stovky miliónů korun a podpořilo tisíce projektů na zlepšení života lidí s handicapem a jejich plnohodnotné zapojení do společnosti.

O MIKASA:

Zapsaný spolek MIKASA vznikl v roce 2009 a od té doby je jeho snahou vyplňovat mezery v oblasti pomoci osobám s těžším mentálním postižením, více vadami, autismem a problémovým chováním na území města Ostravy. MIKASA provozuje jak sociální služby – denní stacionář pro klienty s těžším postižením a sociální rehabilitaci pro osoby s autismem a Aspergerovým syndromem, tak také Aktivizační a motivační programy pro osoby s autismem v Moravskoslezském kraji. Kromě těchto aktivit také realizuje vzdělávací a osvětové aktivity.Aktuality a akce
Obrázek novinky

Rozšiřujeme pracovní tým v MIKASA denním stacionáři

07.08.2017

MIKASA denní stacionář pro děti a mladé lidi s kombinovaným postižením, autismem a problémovým chováním hledá posilu pro rozšíření pracovního týmu.

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

MIKASA z.s. získala "Auto bez bariér"

12.06.2017

V ulicích Ostravy bude pomáhat automobil od řetězce Globus a Konta Bariéry. Obdrží ho nezisková organizace MIKASA /Praha, 9. června, 2017/ MIKASA bude nový mikrobus používat pro přepravu svých klientů, a to díky spolupráci Konta Bariéry a Globusu. Osmimístný vůz bude slavnostně předán v úterý 13. června ve 14:00 ve stacionáři Ostrava Zábřeh.

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

MIKASA denní stacionář hledá pracovníka v přímé péči

16.05.2017

MIKASA denní stacionář hledá pracovníka do přímé práce s klienty.

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

Speciální pedagog pro práci s osobami s autismem

15.05.2017

MIKASA z.s. hledá pro projekt Aktivizační a motivační programy pro osoby s autismem podpořený ESF v programu Zaměstnanost SPECIÁLNÍHO PEDAGOGA.

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

Kurz: Problematika hry u dětí s PAS

03.04.2017

POZVÁNKA NA VZDĚLÁVACÍ KURZ Vážené kolegyně, vážení kolegové, rodiče a pečující, rádi bychom Vás pozvali k účasti na vzdělávacím kurzu, který pořádáme ve spolupráci se společností C.T.A. s názvem: PROBLEMATIKA HRY U DĚTÍ S PAS

Číst celou aktualitu