DARUJTE

Aktuality

MIKASA z.s. získala "Auto bez bariér"


12.06.2017

V ulicích Ostravy bude pomáhat automobil od řetězce Globus a Konta Bariéry. Obdrží ho nezisková organizace MIKASA

/Praha, 9. června, 2017/  MIKASA bude nový mikrobus používat pro přepravu svých klientů, a to díky spolupráci Konta Bariéry a Globusu. Osmimístný vůz bude slavnostně předán v úterý 13. června ve 14:00 ve stacionáři Ostrava Zábřeh.

Nezisková organizace MIKASA pomáhá od roku 2009 dětem a mladých lidem se středně těžkým a těžkým mentálním postižením. Provozuje ve městě Ostrava ojedinělé služby, například denní stacionář pro osoby se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, více vadami, autismem a problémovým chováním a sociální rehabilitaci pro osoby s vysokofunkčním autismem a Aspergerovým syndromem. Zároveň realizují osvětové a vzdělávací akce.

Nový automobil od řetězce Globus a Konta Bariéry bude organizace využívat pro přepravu svých klientů. Díky tomu se bezproblémově a včas dopraví, kam potřebují. Například do stacionáře, na kulturní a sportovní akce nebo návštěvu vzdálenějších míst mimo město. Automobil bude také nabízen spolupracujícím organizacím pro přepravu handicapovaných osob a také pro připravovanou službu  - Domov pro osoby s autismem, mentálním postižením a problémovým chováním. Automobil tak bude využívat téměř 60 klientů.

„Jsme velice poctěni tím, že obdržíme takovýto automobil, který nám pomůže v péči o naše klienty. Díky němu jim můžeme zprostředkovat snazší dostupnost nejen našich, ale i běžných služeb. Zvýší se také dosažitelnost našich aktivit pro osoby s autismem v celém kraji v rámci projektu Aktivizačních a motivačních aktivit.“ říká Michal Panáček, zástupce předsedkyně organizace MIKASA.

Předání se zúčastní Dana Štěrbová, členka Rady Konta Bariéry, zástupci společnosti Globus a zástupci společnosti Ford.

Konto Bariéry a společnost Globus spolupracují od roku 2002. Z každé prodané nákupní igelitové tašky je jedna koruna určena pro Konto Bariéry. Společnost Globus navíc v roce 2016 slavila 20. výročí působení na českém trhu a z každého produktu označeného logem „20 let“ odvedla z prodejní ceny vybranou částku. Díky vzájemné spolupráci jezdí po celé republice již 70 automobilů s logy Globus a Konto Bariéry. Mikrobus pro MIKASA bude tedy již sedmdesátý první.

Slavnostní předání:

Kdy: 13. 6. 2017, ve 14:00
Kde:
G centrum, Čujkovova 40 a, Ostrava Zábřeh.


O Kontu Bariéry:
Konto Bariéry, od roku 1992 stěžejní projekt Nadace Charty 77, je první a dosud jedinou kontinuální sbírkou, které se více než dvacet let účastní desetitisíce dárců - svým pravidelným měsíčním příspěvkem pomáhají naplňovat a financovat program Konta Bariéry. Díky nim Konto Bariéry rozdělilo stovky miliónů korun a podpořilo tisíce projektů na zlepšení života lidí s handicapem a jejich plnohodnotné zapojení do společnosti.

O MIKASA:

Zapsaný spolek MIKASA vznikl v roce 2009 a od té doby je jeho snahou vyplňovat mezery v oblasti pomoci osobám s těžším mentálním postižením, více vadami, autismem a problémovým chováním na území města Ostravy. MIKASA provozuje jak sociální služby – denní stacionář pro klienty s těžším postižením a sociální rehabilitaci pro osoby s autismem a Aspergerovým syndromem, tak také Aktivizační a motivační programy pro osoby s autismem v Moravskoslezském kraji. Kromě těchto aktivit také realizuje vzdělávací a osvětové aktivity.Aktuality a akce
Obrázek novinky

MIKASA z.s. hledá Průvodce - pro rodiny dětí s autismem

22.06.2018

MIKASA z.s. hledá sociálního pracovníka, psychologa či speciálního pedagoga na pracovní pozici Průvodce pro rodiny s dětmi s autismem.

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

Oznámení o uzavření Sociální rehabilitace MIKASA 13. 6. 2018

08.06.2018

Dne 13. 6. 2018 bude provozovna Sociální rehabilitace uzavřena z důvodu školení. Děkujeme za pochopení. MIKASA z.s.

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

Konference "Nastavme jasná pravidla a podmínky pro péči o osoby s PAS"

03.06.2018

PARLAMENT ČESKÉ REPUBLIKY POSLANECKÁ SNĚMOVNA 2018 POZVÁNKA na konferenci pod záštitou předsedkyně Výboru pro sociální politiku PSP ČR Ing. Radky Maxové na téma NASTAVME JASNÁ PRAVIDLA A PODMÍNKY PRO PÉČI O OSOBY S PAS Konference se koná dne 19. června 2018 od 9:30 hodin v budově PSP ČR, místnost č. 205, Sněmovní 1, 118 26 Praha 1

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

Moravskoslezský kraj podpořit dotací realizaci akcí Modrá pro autismus

01.05.2018

Moravskoslezský kraj podpořil dotací realizaci akcí k Mezinárodnímu dni porozumění autismu

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

Víkendový pobyt pro rodiny s dětmi s PAS

16.04.2018

Jste rodiče/rodič dítěte s autismem či Aspergerovým syndromem? Chcete se dozvědět něco nového, zamyslet se nad tím, čím si procházíte v bezpečí podpůrné skupiny? Chcete dopřát svým dětem program? Pojeďte s námi!!!

Číst celou aktualitu