DARUJTE

Podpůrné rodičovské skupiny

 

Víkendový pobyt

rodin s dětmi s poruchou autistického spektra a Aspergerovým syndromem

15. – 17. 6. 2018

Vážení rodiče a pečující,

rádi bychom Vás pozvali na víkendový pobyt rodin dětí s poruchou autistického spektra, který pořádáme za podpory Nadačního fondu Avast.

Nabízíme Vám jedinečnou možnost strávit víkend spolu s Vašimi dětmi v krásném prostředí Moravskoslezských Beskyd přímo pod nejvyšším vrcholem - Lysou horou - v penzionu Sluníčko (http://slunicko-penzion.cz), kde se určitě nudit nebudete.

Hosty penzionu láká pěší turistika po beskydských kopcích, koupání v krytém bazénu nebo dohřívaném venkovním koupališti Sluníčko, golf, nebo jen relaxace v krásné přírodě.

Během víkendu si můžete odpočinout, relaxovat, získávat nové informace prostřednictvím vzdělávacího programu nebo se účastnit skupinových podpůrných aktivit, kde bude moci sdílet své radosti, starosti a podělit se o získané zkušenosti.

Můžete se těšit na podpůrné skupiny, dvě vzdělávací aktivity odborníků na problematiku autismu, možnost užít si volný čas i bez dětí v prostředí beskydské přírody, případně využít zařízení penzionu – bazén vnitřní i venkovní, badmintonový kurt, atd.

S ohledem na vaši pohodu a možnost věnovat se sami sobě zajistíme program pro vaše děti v průběhu celého víkendového pobytu dle připraveného harmonogramu. Tento program budou zajišťovat pracovníci organizace MIKASA z.s a naši spolupracovníci z řad studentů.

 

Technické informace:

Začátek pobytu: pátek 15. 6. 2018 (začátek oficiálního programu v 16:45)

 

Konec pobytu: neděle 17. 6. 2018 (ukončení oficiálního programu ve 13:00)

 

Cena pobytu:

Dospělá osoba: 900,- Kč

Dítě:                           250,- Kč

Cena zahrnuje ubytování, stravu, pojištění, vzdělávací program, skupinové aktivity, dohled a program pro děti během celého pobytu, možnost využití zařízení penzionu.

 

Přihláška: https://goo.gl/forms/SpB2VaHvzfHDnABG2

 

V případě zájmu o další informace kontaktujte paní Kateřinu Novosadovou

 

(email: fundraiser@mikasa-detem.cz, tel.: 736 155 524)

 

 

Podpůrné rodičovské skupiny

rodičů dětí s poruchou autistického spektra a Aspergerovým syndromem

Vážení rodiče a pečující,

rádi bychom Vás pozvali k účasti na pravidelném setkávání rodičů děti s poruchou autistického spektra, které pořádáme za podpory Nadačního fondu Avast.

Nabízíme Vám jedinečnou možnost scházet se pravidelně s rodiči se stejnými nebo podobnými radostmi i starostmi, možnost vytvořit skupinu se vzájemnou důvěrou, prožít chvíle porozumění a odpočinku a to se zajištěním programu pro vaše děti v průběhu rodičovské skupiny.

V rámci setkávání podpůrných rodičovských skupin můžete získat náhled na svou situaci, rady rodičů (pečujících) ostatních dětí s autismem na základě jejich vlastních zkušeností, pomoc a podporu skupiny a také případné náhledy odborných průvodců.

Průvodci rodičovskými skupinami budou manželé Panáčkovi (dr. Panáčková - systemický rodinný terapeut, dr. Panáček - kognitivně behaviorální terapeut ve výcviku).

Jako zpestření pravidelného setkávání pro vás a vaše děti připravujeme dva víkendové pobyty, kde budete moci získat nové informace prostřednictvím odborníků z praxe, prožít si intenzivnější sdílení v rámci vytvořené skupiny a prožít čas také s vašimi dětmi v bezpečném prostředí. Při vašich aktivitách bude o vaše děti postaráno.

Technické informace:

Ø Termíny setkávání:     pravidelně 1 x měsíčně vždy 3. středu v měsíci

Ø První setkání:             17. 1. 2018

Ø Délka setkání:             1,5 hodin

Ø Realizujeme dvě skupiny:

o 1. skupina – rodiče dětí do 14 let (včetně) v době od 16:30 -18:00 hod.

o 2. skupina – rodiče dětí od 14 let výše v době od 18:30 – 20:00 hod.

o Samozřejmě se můžete přihlásit do skupiny, která vám vyhovuje – témata se však budou věnovat spíše daným věkovým kategoriím.

Ø Místo setkávání: Ostrava – přesné místo bude upřesněno.

Cena podpůrných skupin:

Ø S ohledem na nutnost zajištění prostor, drobného občerstvení a případného programu pro vaše děti je stanoven drobný poplatek za jedno setkání ve výši 50,- Kč/jedno setkání/jeden dospělý účastník. Tento poplatek bude hrazen při prvním setkání jako permanentka na 6 setkání v rámci prvních 6 měsíců roku 2018 v ceně 300,- Kč.

Cíle setkávání:

- vzájemná podpora rodin a pečujících navzájem;

- výměna informací, námětů a nápadů v různých situacích při péči o dítě s autismem či Aspergerovým syndromem;

- vzájemné sdílení zkušeností, které často pomohou v nalézání nových možností, jak řešit složité situace;

- odborné pohledy a možnosti analýz různých situací.

S ohledem na vaši pohodu a možnost věnovat se sami sobě zajišťujeme také program pro vaše děti v průběhu rodičovské skupiny. Tento program budou zajišťovat naši spolupracovníci z řad studentů. Tým bude složen multi-disciplinárně.

Pro zajištění kvalitního programu pro vaše děti vás prosíme o kompletní vyplnění přihlášky ve všech bodech.

Přihláška: https://goo.gl/forms/JWV5gD58ZX7AxurN2

Pro všechny účastníky setkání je připraveno drobné občerstvení.

 

V případě zájmu o další informace kontaktujte paní Kateřinu Novosadovou (email: fundraiser@mikasa-detem.cz, tel.: 736 155 524)

 Aktuality a akce
Obrázek novinky

Uzavření služby Sociální rehabilitace MIKASA dne 31. 7. 2018

24.07.2018

Dne 31. 7. 2018 bude provozovna Sociální rehabilitace MIKASA uzavřena z důvodu stěhování do nových prostor. Děkujeme za pochopení. MIKASA z.s.

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

MIKASA z.s. hledá Průvodce - pro rodiny dětí s autismem

22.06.2018

MIKASA z.s. hledá sociálního pracovníka, psychologa či speciálního pedagoga na pracovní pozici Průvodce pro rodiny s dětmi s autismem.

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

Oznámení o uzavření Sociální rehabilitace MIKASA 13. 6. 2018

08.06.2018

Dne 13. 6. 2018 bude provozovna Sociální rehabilitace uzavřena z důvodu školení. Děkujeme za pochopení. MIKASA z.s.

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

Konference "Nastavme jasná pravidla a podmínky pro péči o osoby s PAS"

03.06.2018

PARLAMENT ČESKÉ REPUBLIKY POSLANECKÁ SNĚMOVNA 2018 POZVÁNKA na konferenci pod záštitou předsedkyně Výboru pro sociální politiku PSP ČR Ing. Radky Maxové na téma NASTAVME JASNÁ PRAVIDLA A PODMÍNKY PRO PÉČI O OSOBY S PAS Konference se koná dne 19. června 2018 od 9:30 hodin v budově PSP ČR, místnost č. 205, Sněmovní 1, 118 26 Praha 1

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

Moravskoslezský kraj podpořit dotací realizaci akcí Modrá pro autismus

01.05.2018

Moravskoslezský kraj podpořil dotací realizaci akcí k Mezinárodnímu dni porozumění autismu

Číst celou aktualitu