DARUJTE

Spolupracujíci organizace, dárci a donátoři

V rámci své činnosti spolupracujeme s několika partnery, podporují nás dárci a donátoři. Tímto bychom chtěli vyjádřit velké poděkování všem níže uvedeným, i těm, kteří uvedeni nejsou. Děkujeme!!!

KOMUNITNÍ PLÁNOVÁNÍ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB VE MĚSTĚ OSTRAVA

Posláním komunitního plánování (dále jen KP) je předevšímzajišťování místní dostupnosti sociálních služeb (a ve městě Ostrava i souvisejících aktivit). V procesu KP dochází postupně k vytvoření takového systému, který vychází v co největší míře vstříc uživatelům služeb, jejichž potřeby jsou v určitých cyklech pravidelně zjišťovány a vyhodnocovány. Proces plánování je založen na principu partnerství a spolupráce v rámci komunity, která je vymezena politiky, odborníky, uživateli a veřejností. Souhrnně jsou účastníci systému označováni jako zadavatelé, poskytovatelé a uživatelé.Cílem KP je mimo jiné nastavení mechanismů a podmínek pro koordinaci služeb, zajištění požadované úrovně jejich kvality a sledování efektivity.

V rámci komunitního plánování se podílíme na práci skupiny Občané s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením. Komunitního plánování se účastní PhDr. Michal Panáček, PhD. (v případě dotazů jej kontaktujte).

Chtěli bychom velmi poděkovat členům pracovní skupiny, především členům původní skupiny - občané s kombinovaným postižením, kteří nám poskytli výraznou podporu v začátcích a dále nás podporují. Dík také patří manažeru pracovní skupiny  Ing. Bc. Milanu Svojanovskému.

NADACE OKD

Výrazné poděkování chceme vyjádřit Nadaci OKD, která nás podpořila v rámci dotačního programu Pro zdraví částkou, která zebezpečuje provoz MIKASA denního stacionáře v prvním roce jeho fungování.
Z této částky jsou částečně hrazeny mzdy pracovníků,  náklady na pronájem prostor, vybavení (pomůcky pro rozvoj kognitivních, motorických funkcí apod.).

Díky této podpoře mohou naši uživatelé využívat služeb MIKASA denního stacionáře pro děti a mladé lidi s kombinovaným postižením.

Velmi děkujeme !!!

STATUTÁRNÍ MĚSTO OSTRAVA

STATUTÁRNÍ MĚSTO OSTRAVA, MĚSTSKÝ OBVOD OSTRAVA - JIH


Aktuality a akce
Obrázek novinky

Rozšiřujeme pracovní tým v MIKASA denním stacionáři

07.08.2017

MIKASA denní stacionář pro děti a mladé lidi s kombinovaným postižením, autismem a problémovým chováním hledá posilu pro rozšíření pracovního týmu.

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

MIKASA z.s. získala "Auto bez bariér"

12.06.2017

V ulicích Ostravy bude pomáhat automobil od řetězce Globus a Konta Bariéry. Obdrží ho nezisková organizace MIKASA /Praha, 9. června, 2017/ MIKASA bude nový mikrobus používat pro přepravu svých klientů, a to díky spolupráci Konta Bariéry a Globusu. Osmimístný vůz bude slavnostně předán v úterý 13. června ve 14:00 ve stacionáři Ostrava Zábřeh.

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

MIKASA denní stacionář hledá pracovníka v přímé péči

16.05.2017

MIKASA denní stacionář hledá pracovníka do přímé práce s klienty.

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

Speciální pedagog pro práci s osobami s autismem

15.05.2017

MIKASA z.s. hledá pro projekt Aktivizační a motivační programy pro osoby s autismem podpořený ESF v programu Zaměstnanost SPECIÁLNÍHO PEDAGOGA.

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

Kurz: Problematika hry u dětí s PAS

03.04.2017

POZVÁNKA NA VZDĚLÁVACÍ KURZ Vážené kolegyně, vážení kolegové, rodiče a pečující, rádi bychom Vás pozvali k účasti na vzdělávacím kurzu, který pořádáme ve spolupráci se společností C.T.A. s názvem: PROBLEMATIKA HRY U DĚTÍ S PAS

Číst celou aktualitu