DARUJTE

Podpůrné rodičovské skupiny

 

Víkendový pobyt

rodin s dětmi s poruchou autistického spektra a Aspergerovým syndromem

15. – 17. 6. 2018

Vážení rodiče a pečující,

rádi bychom Vás pozvali na víkendový pobyt rodin dětí s poruchou autistického spektra, který pořádáme za podpory Nadačního fondu Avast.

Nabízíme Vám jedinečnou možnost strávit víkend spolu s Vašimi dětmi v krásném prostředí Moravskoslezských Beskyd přímo pod nejvyšším vrcholem - Lysou horou - v penzionu Sluníčko (http://slunicko-penzion.cz), kde se určitě nudit nebudete.

Hosty penzionu láká pěší turistika po beskydských kopcích, koupání v krytém bazénu nebo dohřívaném venkovním koupališti Sluníčko, golf, nebo jen relaxace v krásné přírodě.

Během víkendu si můžete odpočinout, relaxovat, získávat nové informace prostřednictvím vzdělávacího programu nebo se účastnit skupinových podpůrných aktivit, kde bude moci sdílet své radosti, starosti a podělit se o získané zkušenosti.

Můžete se těšit na podpůrné skupiny, dvě vzdělávací aktivity odborníků na problematiku autismu, možnost užít si volný čas i bez dětí v prostředí beskydské přírody, případně využít zařízení penzionu – bazén vnitřní i venkovní, badmintonový kurt, atd.

S ohledem na vaši pohodu a možnost věnovat se sami sobě zajistíme program pro vaše děti v průběhu celého víkendového pobytu dle připraveného harmonogramu. Tento program budou zajišťovat pracovníci organizace MIKASA z.s a naši spolupracovníci z řad studentů.

 

Technické informace:

Začátek pobytu: pátek 15. 6. 2018 (začátek oficiálního programu v 16:45)

 

Konec pobytu: neděle 17. 6. 2018 (ukončení oficiálního programu ve 13:00)

 

Cena pobytu:

Dospělá osoba: 900,- Kč

Dítě:                           250,- Kč

Cena zahrnuje ubytování, stravu, pojištění, vzdělávací program, skupinové aktivity, dohled a program pro děti během celého pobytu, možnost využití zařízení penzionu.

 

Přihláška: https://goo.gl/forms/SpB2VaHvzfHDnABG2

 

V případě zájmu o další informace kontaktujte paní Kateřinu Novosadovou

 

(email: fundraiser@mikasa-detem.cz, tel.: 736 155 524)

 

 

Podpůrné rodičovské skupiny

rodičů dětí s poruchou autistického spektra a Aspergerovým syndromem

Vážení rodiče a pečující,

rádi bychom Vás pozvali k účasti na pravidelném setkávání rodičů děti s poruchou autistického spektra, které pořádáme za podpory Nadačního fondu Avast.

Nabízíme Vám jedinečnou možnost scházet se pravidelně s rodiči se stejnými nebo podobnými radostmi i starostmi, možnost vytvořit skupinu se vzájemnou důvěrou, prožít chvíle porozumění a odpočinku a to se zajištěním programu pro vaše děti v průběhu rodičovské skupiny.

V rámci setkávání podpůrných rodičovských skupin můžete získat náhled na svou situaci, rady rodičů (pečujících) ostatních dětí s autismem na základě jejich vlastních zkušeností, pomoc a podporu skupiny a také případné náhledy odborných průvodců.

Průvodci rodičovskými skupinami budou manželé Panáčkovi (dr. Panáčková - systemický rodinný terapeut, dr. Panáček - kognitivně behaviorální terapeut ve výcviku).

Jako zpestření pravidelného setkávání pro vás a vaše děti připravujeme dva víkendové pobyty, kde budete moci získat nové informace prostřednictvím odborníků z praxe, prožít si intenzivnější sdílení v rámci vytvořené skupiny a prožít čas také s vašimi dětmi v bezpečném prostředí. Při vašich aktivitách bude o vaše děti postaráno.

Technické informace:

Ø Termíny setkávání:     pravidelně 1 x měsíčně vždy 3. středu v měsíci

Ø První setkání:             17. 1. 2018

Ø Délka setkání:             1,5 hodin

Ø Realizujeme dvě skupiny:

o 1. skupina – rodiče dětí do 14 let (včetně) v době od 16:30 -18:00 hod.

o 2. skupina – rodiče dětí od 14 let výše v době od 18:30 – 20:00 hod.

o Samozřejmě se můžete přihlásit do skupiny, která vám vyhovuje – témata se však budou věnovat spíše daným věkovým kategoriím.

Ø Místo setkávání: Ostrava – přesné místo bude upřesněno.

Cena podpůrných skupin:

Ø S ohledem na nutnost zajištění prostor, drobného občerstvení a případného programu pro vaše děti je stanoven drobný poplatek za jedno setkání ve výši 50,- Kč/jedno setkání/jeden dospělý účastník. Tento poplatek bude hrazen při prvním setkání jako permanentka na 6 setkání v rámci prvních 6 měsíců roku 2018 v ceně 300,- Kč.

Cíle setkávání:

- vzájemná podpora rodin a pečujících navzájem;

- výměna informací, námětů a nápadů v různých situacích při péči o dítě s autismem či Aspergerovým syndromem;

- vzájemné sdílení zkušeností, které často pomohou v nalézání nových možností, jak řešit složité situace;

- odborné pohledy a možnosti analýz různých situací.

S ohledem na vaši pohodu a možnost věnovat se sami sobě zajišťujeme také program pro vaše děti v průběhu rodičovské skupiny. Tento program budou zajišťovat naši spolupracovníci z řad studentů. Tým bude složen multi-disciplinárně.

Pro zajištění kvalitního programu pro vaše děti vás prosíme o kompletní vyplnění přihlášky ve všech bodech.

Přihláška: https://goo.gl/forms/JWV5gD58ZX7AxurN2

Pro všechny účastníky setkání je připraveno drobné občerstvení.

 

V případě zájmu o další informace kontaktujte paní Kateřinu Novosadovou (email: fundraiser@mikasa-detem.cz, tel.: 736 155 524)

 Aktuality a akce
Obrázek novinky

Víkendový pobyt pro rodiny s dětmi s PAS

16.04.2018

Jste rodiče/rodič dítěte s autismem či Aspergerovým syndromem? Chcete se dozvědět něco nového, zamyslet se nad tím, čím si procházíte v bezpečí podpůrné skupiny? Chcete dopřát svým dětem program? Pojeďte s námi!!!

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

MIKASA z.s. hledá sociálního pracovníka

05.03.2018

MIKASA z.s. hledá do svého týmu sociální pracovníky pro projekt Aktivizační a motivační programy pro osoby s autismem.

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

Provozní doba ve službách a aktivitách MIKASA z.s. v prosinci 2017

04.12.2017

Milí klienti a příznivci sociálních služeb a aktivit MIKASA z.s., rádi bychom Vás informovali o provozní době našich služeb a aktivit na konci roku 2017.

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

Moravskoslezský kraj podpořil MIKASA denní stacionář

28.09.2017

MIKASA z.s. obdržela od Moravskoslezského kraje dotace na dofinancování sociální služby MIKASA denního stacionáře a podporu vzdělávání pracovníků MIKASA denního stacionáře.

Číst celou aktualitu
Obrázek novinky

Rozšiřujeme pracovní tým v MIKASA denním stacionáři

07.08.2017

MIKASA denní stacionář pro děti a mladé lidi s kombinovaným postižením, autismem a problémovým chováním hledá posilu pro rozšíření pracovního týmu.

Číst celou aktualitu